Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Kurutmalık Bakliyat

Kurutmalık Bakliyat

Kurutmalık Bakliyat

Kurutmalık Bakliyat

Büyük küçük herkesin severek tükettiği birçok bakliyat çeşidi yer edinir. Bakliyatların kurutmalık olarak kullanılması, yemeklere bol lezzet katar. Kurutmalık bakliyat, Anadolu'nun vazgeçilmez geleneksel ürünüdür. Emekçi kadınların sezonluk olarak yaptığı bakliyatlar, kış aylarında nefis yemek tarifleri için kullanılabilir. 

Kurutmalık Bakliyat Çeşitleri 

·         Kuru fasulye

·         Nohut

·         Barbunya

·         Bezelye

·         Kuru börülce

·         Yer fıstığı

·         Rengine göre değişkenlik gösteren mercimekler, bakliyat grubu içerisinde yer edinir.

Sezonluk olarak bu bakliyatların kurutulması, kış aylarındaki yemekleri lezzetlendirir. Pratik bir şekilde hazırlanan kurutmalık bakliyat çeşitleri, birçok faydayı da içerir. Yüksek protein kaynağı olduğu gibi zayıflamaya yardımcı ürünlerdir. Bakliyatın kalorisi, düşüktür. Tüketildikten sonra kişiyi tok tutar. Kalp sağlığını desteklediği gibi insan vücudu içerisindeki hücreleri vitamin ve mineral açısından besler. Bakliyat yaz aylarında emekçi kadınların el yapımı ile hazırlanıp, kurutulur. Faydası oldukça fazla, zahmetsiz bir doğal gıdadır. Her yaş grubu dilediği gibi tüketebilir. Bakliyat çeşitleri içeriğindeki baharatlara, sebzelere göre de değişkenlik gözetir.

Kurutmalık Bakliyat Fiyatları

Bakliyatlar mevsimsel olarak toparlanıp, kurutmalık olarak da hazırlanır. Kurutmalık bakliyatın en önemli bulunma sebebi, yazdan hazırlanıp kış için hazır yemek haline gelmesidir. Tam anlamıyla kurutulduktan sonra toplanıp, kaldırılabilir ve istenildikçe tüketilmesi de mümkündür. Kurutmalık bakliyatlar, değişkenlik gösterdiği için her bakliyat grubunun fiyatı da farklıdır. Kimi daha yüksek fiyatlı olurken, kimi daha düşük fiyatıdır. Belirli bakliyat grupları için daha fazla emek gerekir. Fakat belirli ürünler için ise organik ve sağlıklı olması adına, temizlenme aşaması da meşakkatlidir. Piyasa fiyatı genel olarak aynı şekilde yer edilen kurutmalık bakliyat fiyatları, kişilerin tercihleri için yer edinir.

Kurutmalık Bakliyat Online Satın Al

Cilt ve göz sağlığı, kalp sağlığı, kan şekerini destekleyen bitkisel protein kaynağı olarak bulunan kurutmalık bakliyatlar oldukça faydalıdır. Her yaş grubunda kesinlikle tüketmesi gereken besin, el yapımı ile hazırlanır. Yemeklerinde organikliğe önem verenlerin tercih ettiği kurutmalık bakliyatlar, online bir şekilde sistem üzerinden satın alınabilir. Kilosuna, ürün çeşitliliğine göre değişkenlik gösterir. Kurutmalık bakliyat çeşitleri, her bütçeye uygun olarak sizler için sunuluyor. 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.