Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Ev Salçası

Ev Salçası

Ev Salçası

Ev Salçası

Doğal, organik ve gelenekselliği tercih edenler için ev salçası, pratik bir tarife sahiptir. Ev salçası, el yapımı bir ürün olduğu gibi belirli dönemlerde yapılır.

Ev Salçası Çeşitleri

Ev salçası, farklı bölgelerde yılın mayıs, haziran, temmuz ve ağustos aylarında yapılan el yapımı üründür. Kilolarca alınan domates yıkanıp, kaynatılır ve içeriğine çeşitli baharat ürünleri eklenildiği takdirde, kışa hazırlık gerçekleşir. El yapımı ürün olduğu gibi herkesin kendi yemek tarzına göre farklı çeşitleri de yer alır.

·         Kimisi yemekte tuz kullanmamak için salçayı tuzlu yapabilir.

·         Kimisi ise acı sevenler için hafif acılı bir salça kaynatır.

Genel anlamda her yöreye göre değişkenlik sağlanır. Daha koyu bir şekilde yer edilen ev salçaları bulunurken, çok fazla kaynatılmadan tercih edilen yapımlarda gerçekleşir. Ev salçası kendi el yapımı ürününü ortaya çıkartan emekçi kadınların, sezonluk olarak yaptığı üründür. Kolay ve pratik bir şekilde yapılan salçalar, ev ortamında gerçekleştiği için kış sezonu boyunca bol bol kullanılır.

Ev Salçası Fiyatları

Emekçi kadınlar, evde yaptıkları el yapımı ürünlerini gelir olması adına, satışa sunar. Burada özellikle organik ürünleri tercih edenler için ev salçası ilk sırada gelir. Ev salçasının bu kadar çok tercih edilmesi, dışarıda olan ürünlerde renklendirme kullanılmasıdır. Fakat evde yapılan ev salçaları, daha sağlıklı ve içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmaz. Sağlık açısından tercih edildiği gibi uygun fiyatlıdır. Emekçi kadınların el yapımı ürünlerinden elde ettikleri kazançları, salçanın kilo ya da kavanoz durumuna göre değişkenlik gösterir.

Ev Salçası Online Satın Al 

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte, el yapımı ürünlerde kış için hazırlanmaya başlar. Bunlar arasında en önemlisi ev salçasıdır. Ev salçası, pratik bir sistemle yapılır. Özellikle emekçi kadınlar, kendi el yapımı ürünlerini satışa çıkartır ve böylelikle belirli bir düzeyde gelir sağlanır. Ev salçası yalnızca kişilerin iletişime geçmesi ile değil, online bir şekilde de satın alınabilir. Online olarak sipariş edilen ürünler, kısa bir süre içerisinde adrese teslim olur. Herhangi bir aksi durum yaşamadan gibi uzun süreli olarak, sağlıklı bir şekilde tercih edebilirsiniz. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.