Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Erişte Çeşitleri

Erişte Çeşitleri

Erişte Çeşitleri

Erişte

Erişte, ev salçası belirli konserveler, emekçi kadınların organik olarak yaptığı ürünlerdir. Sezonluk olarak yapılan erişte, kış ayları için hazırlanır. 

Erişte Çeşitleri

·         Sade ev eriştesi

·         Kepekli ev eriştesi

·         Biberli ev eriştesi

·         Domatesli ev eriştesi

·         Ispanaklı ev eriştesi

·         Karışık sebzeli

·         Çorbalık erişte

·         Kırmızı pancarlı ev eriştesi olmak üzere, organik erişteler kendi içerisinde değişkenlik gösterir.

Kişilerin ağız tadına uygun erişte çeşitleri, sezonluk olarak yapılır. Özellikle kış aylarına hazırlanan erişteler, organik ve sağlıklıdır. Lezzetli olduğu kadar, her yaştan kişinin sağlığı için yemesi gereken üründür. Erişte ile çorba da yapılabilir. Birçok nefis yemek tarifi de ortaya çıkartılır. Bin bir emekle hazırlanan erişteler, farklı malzemelerle bir araya geldiği takdirde, tadı damakta bırakan lezzetler ortaya çıkartılır. Kurtarıcı bir ürün olduğu gibi kesinlikle tüketilmesi önerilir. Eriştenin yapımı hamurunun hazırlanıp, ince ince dilimlenmesi ile gerçekleşir. Devamında ise eriştenin çeşitlerine göre baharatlar ya da sebzeler ilave edilir. 

Erişte Fiyatları

Buğdaylı, çorbalık, pilavlık ya da içeriğindeki sebzeye göre farkı erişteler değişkenlik gözetir. Erişte fiyatları, ev yapımı olduğu için içeriğinde emekte bulunur. Çünkü yapımı zahmetlidir. Hamurunun hazırlanması, sonrasında sebze ya da baharatların ilave edilmesi, tadının ve kıvamının tutturulması gibi çeşitli etmenler, emek gerektirir. Emekçi kadınların da sezonluk olarak yaptığı üründe, farklı fiyatlarda değişkenlik gözetir. İçeriğinde kişilerin ağız tadına uygun ürünler yer aldığı gibi sağlık açısından da organiktir. Bu şekilde, fiyatlandırma yapılır. Tercihan çorba, tercihen yemeklerinizde lezzetli bir tat için siz de uygun fiyatlı erişte satın alabilirsiniz. Erişte dolaba kaldırıldığı zaman, uzun süreli olarak kullanılabilen malzemedir.

Erişte Online Satın Al 

Anadolu mutfağının olmazsa olmaz meşhur ürünü, eriştedir. Erişte farklı yemekleri lezzetlendirdiği gibi salata içerisine de ilave edilir. İmece usulüyle yapılan eriştelerin, günümüzde fabrikadan da üretimi gerçekleşiyor. Fakat fabrika üretimi değil, el yapımı sağlıklı ve organik ürünleri tercih edenler için online satışlarda sağlanır. İnternetten erişte siparişini online olarak yaptığınız takdirde, kısa bir süre içerisinde adrese teslim gerçekleşir. Emekçi kadınların el yapımı ürünleri ile sizde yemeklerinizi daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz. 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.