Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Bitki & Sebze Tohumu

Bitki & Sebze Tohumu

Bahçe işleri ile uğraşan amatör ve profesyoneller için temel malzemelerden biri Bitki & Sebze Tohumu çeşitleridir. Bahçesinde, balkonunda ya da terasında sebze yetiştirmek isteyenler için küçük paketlerdeki tohumlar satışa sunulur.

Aynı zamanda tarlada kullanılmak için profesyonel çiftçilere de hitap eden büyük boyutlardaki paket tohumlar da Bikesfet.com sanal market tarafından tüketiciye sunulmaktadır.

Doğal ve taze sebze yemek isteyenler için yeşil yapraklı sebzeler farklı iklim şartlarında kolaylıkla yetiştirilir. Kolay yetişen ve az emek isteyen tohumlar sanal market fırsatları ile rahatlık ve temin edilir.

Kökten koparılmadığı sürece yapraklı sebzeler kolay yetişmesinin avantajı ile yeniden yaprak verir ve her zaman tazeliğini korur. Yeşillikler arasında sebze tohumlarının yanı sıra aynı zamanda mini pak olarak bilinen sebze çeşitlerinin tohumları da rahatlıkla temin edilebilir ve farklı lezzetler tadılır.

Bitki & Sebze Tohumu Ürünleri

Saksı sebzesi olarak temin edilebilen ve aromatik kokulara sahip olan Bitki & Sebze Tohumu ürünler aynı zamanda küçük saksılarda yetiştirilerek mutfağa farklı bir renk katması sağlanır.

Özellikle nane, roka, dereotu, kekik ve biberiye gibi kokulu bitkiler tohumdan alınarak kolaylıkla yetiştirilir. İnsanlar kendi yetiştirdikleri sebzeleri her türlü yemekte farklı bir lezzet olarak kullanabilir ya da farklı soslar geliştirebilir.

Herhangi bir şekilde toprak seçmeyen bitkiler gübreli toprak ile kolaylıkla büyütüldüğü gibi aynı zamanda 3 mevsim yeşil kalır. Yalnız balkon ya da teras gibi açık alanlarda değil iç mekânlarda da kolaylıkla büyüyen bitki ve sebze tohumları gramajlar halinde satışa sunulur. Hava almayacak şekilde paketlenen sebze tohumları güvenle büyütülür.

Bitki & Sebze Tohumu Çeşitleri

Bahçelere ya da tarlalara ekilen ve genellikle toprak altında yetişen sebze tohumları gelişmek ve büyümek için geniş alanlara ihtiyaç duyuyor.

Tüketiciler ister evinin bahçesinde isterse tarlasında yetiştirebileceği sebzelerin ihtiyaç duyduğu toprak tiplerini ve nasıl dikileceğini rahatlıkla öğrenebilir. Bitki & Sebze Tohumu çeşitleri içerisinde yer alan soğan grubu gramlık paketler halinde satılır.

Aynı şekilde baklagiller, pırasa çeşitleri, domates tohumları, mantar tohumları, çerezlik kabak, çilek tohumları gibi onlarca farklı tohum çeşidi sanal market tarafından güven içerisinde tüketiciye ulaştırılır.

Bitki & Sebze Tohumu Fiyatları

Sağlıklı ve doğal bir hayat yaşamak isteyenler kendi yiyecekleri yeşillikleri yetiştirmeyi tercih ediyor. Bitki & Sebze Tohumu çeşitleri istenen mekanda yetiştirildiği gibi aynı zamanda doğal bir atmosfer yaratıyor ve renkli bir ortamda yaşam sürmeye yardımcı oluyor.

Sanal market aracılığı ile uygun fiyatlarda ihtiyaç duyulan tüm tohum ürünleri kolaylıkla satın alınabiliyor ve aynı gün adrese teslim ediliyor. Tohum seçimi yapılırken önemli olan balkon dekorasyonundaki görünümdür, şartlara ve mekana göre tohum seçimi yapılmalıdır.

Hobi amaçlı satışa sunulan tohumlar hem bahçede hem balkonda hem de salonun bir köşesinde rahatlıkla yetiştirilebilir. Genellikle salon bitkisi olarak adlandırılan yeşil saksı çiçekleri, balkon çiçekleri ve bahçe çiçekleri gibi birçok farklı sebze ve bitki tohumu tüketiciye sunulmaktadır.

Bitki & Sebze Tohumu Online Market

Bitki ve sebze tohumu çoğu zaman tüketicinin endişelendiği konudur çünkü satın alınan tohumlarda istenen verimi almak bazı zamanlar sıkıntıya neden olur. Ancak Bikesfet.com sanal market tarafından satılan Bitki & Sebze Tohumu çeşitleri ilgili ürünün çıkacağı garantisi ile satışa sunulur.

Tohumlar üzerinde yazan yıla ait çimlenme testlerine tabidir, tüketicilerin en taze tohumu alabilmeleri için stok yapılmaz çünkü tohum canlıdır ve her bitkinin tohumunun canlı kalabilmesi için belli bir süre gerekir.

Bu süre içerisinde satışı gerçekleşmeyen ürünler tazeliğini kaybeder ondan dolayı sanal markette süresi geçmiş ürünler satıştan çekilir. Satın alınan sebze ve bitki tohumları aynı gün teslim edilir ve böylelikle ürünün teslimat süresi içerisinde zarar görmesi engellenir.

Bitki & Sebze Tohumu Satın Al

Bahçede, balkonda ya da evin salonunda bitki yetiştirmeye karar verenler Bitki & Sebze Tohumu seçerken kesinlikle titiz davranmalı. Tohum karışımının içeriği, yaprak kalitesi, dayanıklılığı ve bitkinin yetişmesi konusunda oldukça büyük öneme sahiptir.

Buna uygun ürünler sunan belli markaların tohumları arasından seçim yapılarak bitki yetiştiriciliği ile başlamak doğrudur. Tohum ekiminde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar vardır, her tohumun ekim süresi farklıdır. Ancak birçok sebze ve bitki tohumu hem yaz hem de kış döneminde ekilebilecek farklı türlere sahiptir.